Kako ločiti pravo torbico od lažne

Ti nasveti Mične vam bodo v pomoč pri nakupu prave dizajnerske torbice.

30.1.2016 ob 8:00

shutterstock_324325883.jpg

Le kaj je lepšega od lepe, moderne torbice? Takšne, ki se ponaša z zvenečim imenom. A tržišče je preplavljeno številnimi ponaredki in včasih prepozno spoznate, da ste namesto ponosna lastnica prave torbice, postali opeharjena imetnica cenene imitacije. Kako torej pravi čas prepoznati ponaredek?


Spremljajte nas tudi na Facebooku.

Prvo vodilo. Če so kovinski deli prelahki, logotipi neizdelani in materiali že na otip nekvalitetni, torbice nikar ne kupujte. 

Iščite zaščitne znake različnih znamk. Torbice Marc Jacobs imajo denimo na zadrgi vgravirane črke RiRi ali Lampo. To je nedvomno pokazatelj kvalitete. Podobno velja za torbice Luis Vuitton, ki imajo že od leta 1980 nekje v notranjosti vtisnjen datum izdelave. Skoraj vse dizajnerske torbice se ponašajo s svojim zaščitnim znakom, pred nakupom se zato dodobra pozanimajte, kateri ta je in ga na izbranem artiklu poiščite.

Tudi šivi so lahko merilo. Pri originalih so ti narejeni natančno, pri ponaredkih pa površno, neenakomerno in preveč pritiskajo na material, kar izgleda ceneno.

shutterstock_324325784.jpg

Previdno pri nakupu prek spleta. Torbice preko spleta vedno kupujte pri preverjenih ponudnikih. Obvezno preverite izvor spletne strani in če je ta registrirana na Kitajskem ali v Hong Kongu, še enkrat premislite o nakupu. Več kot 88 odstotkov ponaredkov namreč izhaja iz omenjenih območji. Preverite, ali so na straneh mnenja uporabnikov in ne verjemite prvemu komentarju, ki pravi, da je torbica original. Najbrž ga je podal nekdo, ki je povezan s proizvajalcem. Skušajte najti komentarje in mnenje potrošnikov iz Evrope ali ZDA, ki imajo z naročanjem lastne izkušnje.

Pravi posredniki. Če je torbica na voljo prek spleta, še zdaleč ne pomeni, da ni original. Avtentične torbice se pogosto prodajajo tako na eBayu kot na naši Bolhi. A kupec mora biti previden in najti poštenega prodajalca. Če se vam zdi cena preveč ugodna, najbrž upravičeno dvomite. Prava Chanelova torbica namreč nikoli ne bo stala 50 evrov ali manj. Pametno je zato pred dokončno odločitvijo preveriti cene podobnih artiklov pri različnih ponudnikih. Da nakupa na koncu ne bi obžalovali.

Avtorica: M. F.

Foto: Shutterstock


oddajte komentar

preberite tudi

6 stvari, ki jih vsaka ženska potrebuje za dobro in zdravo spolno življenje

Šest posledic prve ljubezni, s katerimi živimo vse življenje

Te nenavadne odločitve lahko rešijo vajin zakon (ali zvezo v krizi)